7 жовтня в Україні: яке сьогодні свято

7 жовтня в Україні: яке сьогодні свято
7 жовтня в Україні: яке сьогодні свято
Сьогодні, 7 жовтня, відзначається день Фьокли Заграви, Всесвітній день архітектури і Міжнародний день лікаря.


Міжнародний день лікаря

У перший понеділок жовтня у багатьох країнах відзначають Міжнародний день лікаря, який вважається днем солідарності і активних дій лікарів всього світу. Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів».

Всесвітній день архітектури

У перший понеділок жовтня відзначається Всесвітній день архітектури. Це свято було засноване Міжнародним союзом архітекторів. Спочатку на зборах МСА в 1985 році було вирішено щорічно святкувати Всесвітній день архітектури 1 липня. А в 1996 році Міжнародний союз архітекторів, на своїй 20-ї Генеральній асамблеї в Барселоні, ухвалив резолюцію про перенесення святкування Всесвітнього дня архітектури на перший понеділок жовтня, приурочивши його до Всесвітнього дня Хабітат.

Всесвітній день Хабітат (Всесвітній день житла)

Щорічно в перший понеділок жовтня відзначається встановлене ООН свято — Всесвітній день Хабітат. У 1985 році, відповідно до рекомендації Комісії по населених пунктах Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією заснувала цей Всесвітній день з метою забезпечення населення планети житлом до 2000 року. А головна ідея Дня — замислитися про стан наших міст і загальне право на адекватне житло, а також нагадати світові про колективну відповідальність за майбутнє середовище проживання людини.

Фьокла Заграва

Загравою цей день називали ще й тому, що всюди виднілася заграва від вогнів, при яких проводився обмолот снопів. Молоді дівчата 7 жовтня раніше ворожили на своє майбутнє. Наприклад, вночі в злегка відкрите вікно просовували пиріжок. Якщо частування ніхто не забере – весь наступний рік будеш в дівках ходити. Якщо візьме пиріжок холодна рука – шлюб буде невдалим. Пухнаста і тепла долоня віщує швидке заміжжя.

Наші предки вірили, що на Фьоклу зав’яжеш – ніколи не зможеш розв’язати. Саме тому, часто на 7 жовтня планували весільні урочистості.

Джерело статті: “https://zhitomir-online.com/ukraine/88872-7-zhovtnya-v-ukrayini-yake-sogodni-svyato.html” Об этом сообщает milnavigator.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя